Sprzedaż bezpośrednia

Wiele osób decyduje się na sprzedaż bezpośrednią. Mają wtedy pewność, że od początku do końca sprawują kontrolę nad całym procesem i tylko od nich zależy, komu i za ile zostanie sprzedane auto. Niestety, wyszukiwanie odpowiedniego nabywcy i przeprowadzanie negocjacji cenowych może być w przypadku aut luksusowych wyjątkowo długotrwałe. Powoduje to, że z czasem cena samochodu mocno spada aby dokonać sprzedaży przed nadejściem nowego roku, gdy wartość rynkowa samochodu spadnie lub też przed terminem płatnośći ubezpieczenia AC/OC co w przypadku aut luksusowych jest dużym wydatkiem

Komis samochodowy

Kolejny pomysł to oddanie samochodu do komisu samochodowego. Zlecenie komuś sprzedaży naszego samochodu pozwala zaoszczędzić czas na szukaniu potencjalnych nabywców, ale nie znika problem pieniędzy. Często i tak musimy bardzo długo czekać, aż pracownik komisu odezwie się do nas z dobrą informacją, że nasze auto zostało sprzedane. W przypadku sprzedaży samochodów luksusowych o dużej wartości oddanie ich do autokomisu jest bardzo ryzykowne. Takie samochody oglądane są z ciekawości przez każdego odwiedzającego komis samochodowy nawet w celu zakupu innego samochodu. Sprzedawcy chętnie pokazują także te auta w celu polepszenia relacji z potencjalnym kupującym. W wyniku tych działań stan wizualny a także techniczny może się pogorszyć

Skup samochodów luksusowych

Mowa oczywiście o skupach samochodów, nowoczesnych firmach, zajmujących się odkupem aut za gotówkę – działających na dużą skalę co najmniej od kilku lat. W przypadku aut luksusowych sprzedaż samochodu do skupu aut może być najkorzystniejszym rozwiązaniem.

W skupie można sprzedać samochód prawie nowy, samochód używany bezwypadkowy, jak również z defektami. Bardzo korzystną sprawą jest, że możemy uzyskać całą gotówkę natychmiast praktycznie nawet w dniu zgłoszenia samochodu do sprzedaży. Musimy oczywiście liczyć się z tym, że skup samochodów zaproponuje cenę niższą niż cena rynkowa za pojazd biorąc jednak pod uwagę długi czas sprzedaży samochodów luksusowych finalnie może okazać się, że uzyskamy cenę podobną do tej jaką otrzymalibyśmy przy długiej sprzedaży indywidualnej.

Skup aut doskonale zna rynek motoryzacyjny i wie jak może wycenić samochód. Należy się liczyć, że cena zaproponowana sprzedąjącemu będzie od 10 do 20% niższa niż cena rynkowa pojazdu.

W przypadku aut luksusowych profesjonalny skup aut dokona przelewu ekspresowego na nasze konto tak aby gotówka już w momencie sprzedaży była zaksięgowana na koncie.

Po przeanalizowaniu transakcji w skupie aut, widzimy, że takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, jest szybkie i bezproblemowe, nie musimy bowiem szukać nabywcy ani czekać na odpowiedź. Sprzedajemy auto od razu, na jasnych i konkretnych warunkach. Po drugie, transakcja jest całkowicie legalna i bezpieczna. Opiera się o sprawdzoną i popularną umowę kupna-sprzedaży lub też sprzedaż na fakturę jeśli sprzedającym jest przedsiębiorca.

Planujesz sprzedać samochód – bezpłatnie i bez zobowiązań sprawdź ile za niego zapłacimy

BEZPŁATNA WYCENA AUT ONLINE

Sposoby na sprzedaż samochodów luksusowych – komis i skup samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =

%d bloggers like this: